Nýrsko

Leží na řece Úhlavě v podhůří Šumavy a tato poloha jej předučuje k tomu, aby se stalo významným turistickým centrem. Nýrsko je městem s významnou průmyslovou tradicí. Je známé výrobou brýlí. Svým návštěvníkům i obyvatelům poskytuje v kulisách historického města s řadou památek, zázemí pro kulturní a sportovní aktivity. Ve ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Leží na řece Úhlavě v podhůří Šumavy a tato poloha jej předučuje k tomu, aby se stalo významným turistickým centrem. Nýrsko je městem s významnou průmyslovou tradicí. Je známé výrobou brýlí. Svým návštěvníkům i obyvatelům poskytuje v kulisách historického města s řadou památek, zázemí pro kulturní a sportovní aktivity. Ve městě je řada sportovišť a v letní sezóně je otevřenou koupaliště. V zimě je v provozu sjezdovka.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 8.8.2011
  • vloženo: 29.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Osada vznikla pravděpodobně ve 12. století na obchodní stezce do Bavorska. Významnou roli sehrálo město v dobách husitských, kdy v roce 1467 u Nýrska porazili husité a měšťané bavorské křižáky. Rozvoj města nastal v 19. století, kdy zde byly zakládány nové továrny.


Kultura

Kulturní akce se odehrávají se společenském sále knihovny a kulturním domě. Tradiční akcí je říjnové posvícení. Ve městě je také muzeum Králvský hvozd.


Sport

Město je centrem pro zimní i letní sporty. Pro aktivní obyvatele a návštěvníky je otevřena sportovní hala a v letné sezóně koupaliště. V zimě jsou udržovány běžecké trasy a v provozu je vlek a sjezdovka. Pro cyklisty je vyznačnena řada cyklostezek.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Na podzim se zde koná říjnové posvícení.Doprava

Městem prochází železniční trať Plzeň - Klatovy - Železná Ruda. Po silnici se do Nýrska dostanete nejlépe z Klatov.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu