Turnov

Město Turnov je považováno za jednu z bran do Českého ráje. Byla by však velká škoda jezdit jen tam a samotné město odfláknout. Město nabízí hned několik zajímavých památek a míst, která stojí za vidění. Rozhodně byste neměli při návštěvě Turnova opomenout kostel sv. Františka z Assisi nebo Okresní muzeum ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Turnov je považováno za jednu z bran do Českého ráje. Byla by však velká škoda jezdit jen tam a samotné město odfláknout. Město nabízí hned několik zajímavých památek a míst, která stojí za vidění. Rozhodně byste neměli při návštěvě Turnova opomenout kostel sv. Františka z Assisi nebo Okresní muzeum Českého ráje. A až vás Turnov přestane bavit, můžete si vyrazit do Českého ráje. Pokud máte chuť na turistiku, je tohle město to pravé.

Petr Novák (Peta)
  • aktualizace: 13.12.2012
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Město Turnov založili ve třináctém století členové rodu Markvarticů. Během husitských válek se přidalo na stranu poražených a bylo vypáleno lužickými vojsky. V 16 století byl Turnov znovu vystavěn a díky rozvoji hutnictví, sklářství a hlavně šperkařství se jeho obyvatelům vedlo dobře. V 17. a 18. století se zde vyráběly umělé drahokamy ze skla. Město si získalo slávu i v devatenáctém století, kdy byl mezi šperky velmi populární český granát.


Sport

Turnov nepatří mezi největší města, i tak ale dokáže nabídnout dostatek možností ke sportovnímu vyžití. A stotisícový Liberec je jen kousek odtud.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Doprava

Městskou hromadnou dopravu tvoří v Turnově dvě autobusové linky. Jízdní řády najdete na http://www.turnov.cz/pro-turisty/jizdni-rady/jizdni-rady.html, případně http://jizdnirady.idnes.cz/turnov/spojeni/


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu