Kněžmost

Kněžmost, jak dává tušit jeho název, vznikl jako osada při mostě na staré zemské stezce. Městem se stal v 15. století a dnes je z něj správní centrum celého regionu. A nejen to je to také oblíbené turistické centrum s velice výhodnou polohou na okraji Českého ráje. Nedaleko najdete slavnou ...

zobrazit celý text

M-hodnocení0,0

  • Udělené hodnocení: 0

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Kněžmost, jak dává tušit jeho název, vznikl jako osada při mostě na staré zemské stezce. Městem se stal v 15. století a dnes je z něj správní centrum celého regionu. A nejen to je to také oblíbené turistické centrum s velice výhodnou polohou na okraji Českého ráje. Nedaleko najdete slavnou zříceninu hradu Valečov nebo hrad Kost. Za pozornost stojí také kostel Nanebevzetí p. Marie v Solci z první poloviny 14. století. Okolí je plné lidové architektury, rybníky s pískovcovými skalami, skalními městy a zelenými loukami.

Petr Vreštiak (Pit)
  • aktualizace: 4.12.2013
  • vloženo: 16.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu