Dětenice

Malá obec s necelým osmi stovkami obyvatel je dnes všem známá díky zámku s pivovarem a středověkou krčmou. Historie tohoto místa je velmi bohatá. Podle pověsti je založil kníže Břetislav I., který zde našel dva opuštěné chlapce. Nechal zde část své družiny, aby se o ně postarala a věnoval jim ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Malá obec s necelým osmi stovkami obyvatel je dnes všem známá díky zámku s pivovarem a středověkou krčmou. Historie tohoto místa je velmi bohatá. Podle pověsti je založil kníže Břetislav I., který zde našel dva opuštěné chlapce. Nechal zde část své družiny, aby se o ně postarala a věnoval jim zdejší krajinu na obživu. Podle nalezených dětí se obci říkalo Dětinice, dnes Dětenice. Panství střídalo mnoho majitelů, poslední majitel zámku jej koupil v roce 1998 od obce. Díky němu si můžete prohlédnout některé interiéry zámku, projít se parkem a občerstvit se ve vyhlášené krčmě.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 10.1.2013
  • vloženo: 16.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu