Bozkov

Počátky obce Bozkov sahají až do 14. století. Leží vysoko nad údolími říček Kamenice a Vošmenda na výběžku Krkonošského podhůří. V turistické sezóně sem míří mnoho turistů, aby navštívili slavné dolomitové jeskyně s největším podzemním jezerem v Čechách a užili si krásnou krajinu nedaleko Kozákova. K dalším zajímavostem patří barokní ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,2

  • Udělené hodnocení: 62

1 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Počátky obce Bozkov sahají až do 14. století. Leží vysoko nad údolími říček Kamenice a Vošmenda na výběžku Krkonošského podhůří. V turistické sezóně sem míří mnoho turistů, aby navštívili slavné dolomitové jeskyně s největším podzemním jezerem v Čechách a užili si krásnou krajinu nedaleko Kozákova. K dalším zajímavostem patří barokní kostel Navštívení Panny Marie s malebnou vyhlídkou v přístupné věži. Překrásná příroda v okolí nabízí řadu možností k výletům na kole,na lodi, pěšky i na běžkách.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 24.9.2012
  • vloženo: 16.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 9
    • Udělené hodnocení: 9
  • Přidáno: 13.8.2013
Bozkov je krásná podkrkonošská vesnička. Můžete zde navštívit Bozkovské dolomitové jeskyně, ve kterých vás provede průvodce se zajímavým výkladem. Může se stát, že budete na prohlídku chvíli čekat. Možná je lepší si předem udělat rezervaci - zavolat. Doporučuji se také projít od jeskyní na náves, kde je kostel, jehož věž složí také jako vyhlídka. Když se vám podaří chytnou krásné počasí je vidět poměrně daleko. :) Výlet můžete završit nějakým dobrým jídle v restauraci Dřevěnka.
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu