Český Brod

Český Brod je staré gotické město založené na brodu přes říčku Šemberu. Stalo se tak zřejmě ve 12. stoletím a zakladetelem je pražský biskup Jan I. Jednou z památek na středověké opevnění jsou zbytky hradeb a jedna brána. V centru najdete krásný kostel sv. Gotharda s kamennou zvonící původem ze ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Český Brod je staré gotické město založené na brodu přes říčku Šemberu. Stalo se tak zřejmě ve 12. stoletím a zakladetelem je pražský biskup Jan I. Jednou z památek na středověké opevnění jsou zbytky hradeb a jedna brána. V centru najdete krásný kostel sv. Gotharda s kamennou zvonící původem ze 14. století, který je ovšem po několika přestavbách. Ta poslední mu dala současnou barokní podobu. Další kostel pochází ze 16. století a je zasvěcen Nejsvětější trojici. Mezi další významné památky patří novorenesanční budova radnice, bývalý kapucínský klášter a Sokolovna od architekta Jana Kouly. Navštívit můžete muzeum v krásně secesní budově věnované bitvě v nedalekých Lipanech.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 21.11.2013
  • vloženo: 3.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu