Roudnice nad Labem

Roudnice nad Labem leží kousek od slavné hory Říp. Turisty nejspíš ze všeho nejdřív upoutá roudnický zámek z poloviny sedmnáctého století. Jde o opravdu nepřehlédnutelnou stavbu, na níž pracovali přední evropští architekti. Dnes je bohužel veřejnosti nepřístupný, ale v jízdárně je galerie moderního umění. Za pozornost v Roudnici určitě stojí ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Roudnice nad Labem leží kousek od slavné hory Říp. Turisty nejspíš ze všeho nejdřív upoutá roudnický zámek z poloviny sedmnáctého století. Jde o opravdu nepřehlédnutelnou stavbu, na níž pracovali přední evropští architekti. Dnes je bohužel veřejnosti nepřístupný, ale v jízdárně je galerie moderního umění. Za pozornost v Roudnici určitě stojí bývalý kapucínský klášter, barokní měšťanské domy nebo pomník Mistra Jana Husa.

Petr Novák (Peta)
  • aktualizace: 4.11.2013
  • vloženo: 13.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

V místě dnešní Roudnice nad Labem byla původně obchodní stezka. První písemná zmínka o městě pochází z roku 1167. Městem se Roudnice stala ve třináctém století. V roce 1421 obec dobyli husité a během třicetileté války ho ovládali Švédové. Díky zavedení železnice v devatenáctém století se zde začalo velmi dobře dařit průmyslu.


Ubytování

Roudnice se o turisty dokáže postarat, ubytování všech kategorií tu najdete bez problémů.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

V Roudnici nad Labem jezdí autobusy MHD, jízdní rád najdete na http://www.roudnicenl.cz/infocentrum/jizdni-rady-autobusy-a-vlaky.html.


Stravování

Restaurací a míst, kde se člověk může najíst, tu je dostatek.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu