Podbořany

Podbořany leží ve východním výběžku Doupovských hor. Město a celé okolí má dlouhosáhlou historii. Na nedalekém vršku se prý nachází slovanské hradiště Wogastisburg, kde se odehrála bitva mezi Sámem a králem Dagobertem. Písemné prameny o Podbořanech ale sahají pouze do roku 1369. Od těch dob se město rozrostlo do pěkného ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Podbořany leží ve východním výběžku Doupovských hor. Město a celé okolí má dlouhosáhlou historii. Na nedalekém vršku se prý nachází slovanské hradiště Wogastisburg, kde se odehrála bitva mezi Sámem a králem Dagobertem. Písemné prameny o Podbořanech ale sahají pouze do roku 1369. Od těch dob se město rozrostlo do pěkného sídla se šesti tisíci obyvateli na soutoku Doláneckého a Kyselého publika. Významnou část obyvatelstva tvořila v minulosti také židovská komunita, ale dochoval se zde pouze židovský hřbitov. Z dalších pamětihodností si můžete povšimnout pseudorománského kostela Božského spasitele v Husově ulici. Zajímavá je také budova radnice v Dukelské ulici. Velkou zajímavostí města je rozsáhlé podzemí, které zde zbylo po těžbě kaolinu. Bohužel je nepřístupné a město uvažuje o jeho zasypání.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 4.11.2013
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu