Litoměřice

Litoměřice leží na soutoku řek Labe a Ohře na úpatí Českého Středohoří. Přirozenou dominantou města je kopec Radobýl. Litoměřice se mohou pyšnit jedním z nejteplejších klimat v Čechách, díky čemuž byly v minulosti často vyhledávaným rekreačním centrem a dodnes se na svazích u města pěstuje vinná réva, které se v ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Litoměřice leží na soutoku řek Labe a Ohře na úpatí Českého Středohoří. Přirozenou dominantou města je kopec Radobýl. Litoměřice se mohou pyšnit jedním z nejteplejších klimat v Čechách, díky čemuž byly v minulosti často vyhledávaným rekreačním centrem a dodnes se na svazích u města pěstuje vinná réva, které se v chladnějších podmínkách příliš nedaří.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Město Litoměřice patří mezi vůbec nejstarší česká města. Bylo založeno na začátku třináctého století a velmi dlouho patřilo mezi nevýznamnější severočeská města a mělo výjimečně velké množství práv a privilegií. V roce 1655 zde byla založena litoměřická diecéze. V devatenáctém století tu žil Karel Hynek Mácha, během druhé světové války se město stalo součástí Sudet. Blízký Terezín sloužil za války jako židovské ghetto a věznice gestapa.


Kultura

Ve městě lze navštívit galerii, muzeum, divadlo nebo kino.


Sport

Ve městě najdete venkovní koupaliště i krytý bazén, zimní i fotbalový stadion a jsou zde i sportoviště pro jachting, veslování nebo třeba tenis.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Nejznámější litoměřickou akcí je zahradnický veletrh Zahrada Čech, dále pak stojí za pozornost vinobraní nebo třeba hudební festival Litoměřické varhanní léto.


Ubytování

Ubytovat se můžete v různých hotelech různých kvalit. Na své si přijdete, ať už chcete jen přespat nebo toužíte po tom, aby vás alespoň chvíli někdo pořádně rozmazloval.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

Litoměřice nejsou velké město, ale i tak zde jezdí dvě autobusové linky. Jízdní řády najdete na http://www.dpuk.cz/linky_mhd.php, případně http://jizdnirady.idnes.cz/litomerice/spojeni/


Stravování

Restaurací je v Litoměřicích dost a člověk si bez problémů najde takovou, která vyhovuje jeho chutím.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu