Doksany

Doksany byly založeny společně s premostrátským klášterem ve 12. století. Rozsáhlý barokní areál na západním okraji obce v sobě skrývá velice hodnotné románské jádro. Nejcennější je kostel Narození Panny Marie s původní románskou kryptou. Na jižním okraji obce se rozkládá přírodní rezervace Loužek, vyhlášená na ochranu slepého vodního ramene a ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Doksany byly založeny společně s premostrátským klášterem ve 12. století. Rozsáhlý barokní areál na západním okraji obce v sobě skrývá velice hodnotné románské jádro. Nejcennější je kostel Narození Panny Marie s původní románskou kryptou. Na jižním okraji obce se rozkládá přírodní rezervace Loužek, vyhlášená na ochranu slepého vodního ramene a okolního lužního lesa. Cenný je také středověká mlýn nedaleko kláštera, který je dnes obnoven do podoby malé vodní elektrárny.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 28.10.2013
  • vloženo: 16.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu