Budyně nad Ohří

Budyně nad Ohří leží na pravém břehu Ohře. Toto malé městečko se pyšní krásným upraveným historickým centrem s areálem původního gotického hradu a kostelem sv. Václava. Řeka Ohře tvořila významnou hranici mezi územím patřícím Lučanům a Přemyslovcům. A významná poloha a bohatá loviště v okolí vedly k tomu, že zde ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Budyně nad Ohří leží na pravém břehu Ohře. Toto malé městečko se pyšní krásným upraveným historickým centrem s areálem původního gotického hradu a kostelem sv. Václava. Řeka Ohře tvořila významnou hranici mezi územím patřícím Lučanům a Přemyslovcům. A významná poloha a bohatá loviště v okolí vedly k tomu, že zde často pobývali panovnící rodu Přemyslovců. Ani později neupadla Budyně v zapomnění a v 16. století zde vzniká z původního hradu nejhonosnější renesanční sídlo v tehdejších Čechách. Posledními úpravami prošel hrad v letech 1902 - 1909 a jeho dnešní podoba se dvěma křídly je pouhým odrazem slávy původního dvorcového objektu. Otevřeno je zde velice zajímavé muzeum alchymie, která se zde skutečně ve velkém provozovala.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 28.10.2013
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu