Vyškov

Moravské Versailles -město Vyškov - najdeme na řece Hané, na severu Jihomoravského kraje, přibližně 30 km na severovýchod od Brna. Obklopuje jej nížina Hornomoravského úvalu, Litenčické vrchy a Drahanská vrchovina. Ve Vyškově a jeho okolí najdeme mnoho turistických lákadel, od krásné přírody protkané stezkami, přes akvapark, zoopark, dinopark či Bolkovu Farmu ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Moravské Versailles -město Vyškov - najdeme na řece Hané, na severu Jihomoravského kraje, přibližně 30 km na severovýchod od Brna. Obklopuje jej nížina Hornomoravského úvalu, Litenčické vrchy a Drahanská vrchovina. Ve Vyškově a jeho okolí najdeme mnoho turistických lákadel, od krásné přírody protkané stezkami, přes akvapark, zoopark, dinopark či Bolkovu Farmu. Pojďte se s námi podívat, kam se v tomto hezkém regionu vydat.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 22.10.2013
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Přestože je region osídlen tisíce let, první zmínka o Vyškovu pochází z roku 1141. Již léta páně 1248 se o Vyškově hovoří jako o městě. Vyškov několikrát vyhořel, několikrát ho zaplavila povodeň, byl vypleněn Švédy, jeho obyvatelstvo vymítilo desetiletí morových nákaz. Historie tedy nic moc. I přesto se ale město může pyšnit některými architektonickými skvosty. Kapitolu samu pro sebe pak tvoří židovské obyvatelstvo, které v druhé polovině 19. století stálo za rozmachem města a kulturním a obchodním rozvojem.


Kultura

Navštivte tato místa: Renesanční radnici z roku 1569, zámek z 15. století, zámeckou zahradu, kostel Nanebevzetí Panny Marie z roku 1465, koukněte do studny na náměstí, zajímavé jsou i zbytky hradeb, hřbitovní kostel Panny Marie - Kapucínský kostel z roku 1617, kapli sv. Anny z 16. století a konečně pivovar, založen roku 1680 http://www.pivovyskov.cz. Vydejte se i za větrným mlýnem http://www.mlynruprechtov.cz. Obdivovat můžete zdejší památky i krajinu na jedné z mnoha procházek/projížděk v okolí města. http://www.vyskov-mesto.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=18857&id_ktg=7495&p1=39369.


Sport

Ve Vyškově lze aktivně provozovat atletiku a fotbal na oválu a hřišti zdejšího stadionu, stejně jako lední bruslení či hokej na zimním stadionu, tenisté se taky mohou těšit a vyřádit se v přetlakové hale http://www.smmvyskova.cz/?id=con&id2=3&cl=9. Kromě toho navštivte určitě Aqvapark Vyškov http://www.bazenvyskov.cz/, místní skatepark, Kuželnu KK Rostex Vyškov http://www.kkvyskov.wz.cz/verejnost.php?choice=2, Squash centrum Vyškov http://www.squash-vyskov.cz/ kde si můžete kromě squashe zahrát i ricochet či badminton. Stoprocentně si zajděte zařádit do paintballového klubu http://www.paintballattack.cz/.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Na koncert, divadlo či zajímavou besedu se můžete vypravit do Městského kulturního střediska v Besedním domě. Na film, resp. do kina můžete zajít do Sokolského domu, umělecká díla obdivujte v Galerii TIC či v Galerii V rohu. Navštivte i muzea: Muzeum Vyškovska http://www.muzeum-vyskovska.cz/, Muzeum letecké a pozemní techniky http://www.lhs-vyskov.cz/, Malé železniční muzeum (vedle hlavního nádraží v bývalé vodárně) http://www.muzeum-majlant.estranky.cz/. Nabízí se i prohlídka s výkladem ve hvězdárně v Marchanicích http://www.astro.cz/insts/detail.phtml?cislo=76, naprosto úžasná zvířata najdete v Zooparku Vyškov http://www.zoo-vyskov.cz/ a za pozornost stojí fantastická podívaná v DinoParku Vyškov (v marchanickém hájku) http://www.dinopark.cz/dinopark-vyskov/.


Doprava

Do Vyškova přímo vede dálnice D1, z Brna je to přibližně 35 km, z Olomouce cca 40, ze Zlína ještě o dvacet víc. Pokud pojedete autem, nemůžete minout. Autobusem je to také pohodlné, ale pokud zvolíte hromadnou dopravu, mým favoritem je jednoznačně vlak. Vyškov má svou MHD, jízdní řády naleznete v levém sloupci této stránky: http://www.kordis-jmk.cz/.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu