Slavkov u Brna

Slavkov u Brna neboli Austerlitz, leží na řece Litavě a najdeme ho přibližně 20 km na východ od hlavního města Moravy - Brna. Slavkov si nutně musíme spojit jednak se známou bitvou u Slavkova, (bitvou tří císařů), která proběhla 2. prosince roku 1805, jednak jejími rekonstrukcemi, kam se sjíždí nadšenci a ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Slavkov u Brna neboli Austerlitz, leží na řece Litavě a najdeme ho přibližně 20 km na východ od hlavního města Moravy - Brna. Slavkov si nutně musíme spojit jednak se známou bitvou u Slavkova, (bitvou tří císařů), která proběhla 2. prosince roku 1805, jednak jejími rekonstrukcemi, kam se sjíždí nadšenci a diváci z celé Evropy, kdy se jich část převlékne do francouzských uniforem pod velením Napoleona Bonaparte, ruských uniforem reprezentujících cara Alexandra I. a uniforem rakouských, hájících čest rakouského císaře pána Františka I. Ale nejen tím je Slavkov znám. Je tu jedno z nejkrásnějších golfových hřišť, mnoho památek a krásné okolí.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 10.10.2013
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Poprvé se o Slavkově dozvídáme roku 1237 a to i přes to, že osídlení tohoto regionu sahá tisíce let do minulosti. Tehdy město jako državu potvrdil král Václav I. Řádu německých rytířů, kteří později od krále Václava IV. dostali nejstarší dochovaný znak a pečeť města v Čechách. Austerlitz je znám i svou početnou židovskou komunitou, díky níž má toto město úchvatnou synagogu.


Kultura

Jednoznačně nejhezčí památkou Slavkova je Barokní zámek s úctyhodnými 115 pokoji italského architekta Dominika Martinelliho . Je to opravdový skvost, takže doporučuji. Neméně nádherná je i zámecká zahrada v anglickém i francouzském stylu. Nenechte si ujít ani fascinující a ojedinělý klasicistní kostel Vzkříšení Páně z roku 1786. Další zajímavou stavbou, která stojí za návštěvu je Židovská synagoga z roku 1858. Pokud byste se chtěli vydat po stopách velké bitvy tří císařů, nastudujte si podrobnosti programu: http://www.zamek-slavkov.cz/cz/po-stopach-nap.-valek/. Další zajímavou památkou je zámek v Bučovicích s muzeem.


Sport

„Zaparkovat své unavené tělo“ můžete na koupališti ve Slavkově, které je hned za kostelem, vedle golfového hřiště. Kromě velkého bazénu na Vás zde čekají 4 kurty na plážový volejbal http://www.beachvolleyballcz.cz/, házenou, fotbal, tenis a také si zde můžete zahrát stolní tenis. http://www.slavkov.cz/cz/sportoviste/koupaliste/. Pokud Vám nebude stačit pohyb v přírodě, zajděte do http://www.centrumbonaparte.cz/, kde na Vás čekají dva klimatizované squashové sály, bowlingové dráhy, fitko a pokud byste neměli dostatek sluníčka, můžete se nechat připéct v solárku. Svému unavenému tělu pak můžete nechat odpočinout ve wellness http://www.austerlitz.cz/. Kdo miluje golf, nechť navštíví http://www.gca.cz/.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Každoročně velmi zajímavá akce pořádaná farností Slavkov je „noc kostelů“. Podrobnosti zde: http://www.farnostslavkov.cz/clanky/program-noci-kostelu-ve-slavkove/ a zde: http://www.nockostelu.cz/index.php?pg=kost493. S dětmi se vydejte na naučnou stezku „Ždánický les“ http://www.zdanickyles.unas.cz/, na kole se pak můžete vydat obdivovat Drahanskou vrchovinu po značených trasách http://www.drahanska-vrchovina.cz/. Vydat se můžete i do kovárny v Těšanech, obdivovat můžete i větrný mlýn v Ruprechtově http://www.mlynruprechtov.cz, k návštěvě mohu jen doporučit Farmu Bolka Polívky v 15 km vzdálených Olšanech http://www.bolek.cz/farma a večer zajděte do místního kina Jas.


Doprava

Do Slavkova se lze dostat několika způsoby, z nichž asi nejjednodušším je automobil. Austerlitz totiž leží asi 5 km od dálnice D1 z Brna do Olomouce, přičemž z Brna jste tu za 10 minut. Vlakem se samozřejmě do Slavkova dostanete také, stejně jako autobusem. Nejlepší volba je ale automobil, už jen pro cesty do Brna a dalších krásných míst v okolí.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu