Šlapanice

Šlapanice leží na samém okraji města Brna. Je tu poměrně rušno, protože nedaleko leží mezinárodní letiště Brno - Tuřany. Při prohlídce si nenechte ujít kostel Nanebevzetí Panny Marie, zámek z 18. století, kde je dnes gymnázium, Muzeum Brněnska na staré faře a scholasterii. Zajímavý je také vrch Žuráň, kde je staroslavanské ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Šlapanice leží na samém okraji města Brna. Je tu poměrně rušno, protože nedaleko leží mezinárodní letiště Brno - Tuřany. Při prohlídce si nenechte ujít kostel Nanebevzetí Panny Marie, zámek z 18. století, kde je dnes gymnázium, Muzeum Brněnska na staré faře a scholasterii. Zajímavý je také vrch Žuráň, kde je staroslavanské pohřebiště a odkud v roce 1805 řídil bitvu u Slavkova sám Napoleon. A když už jste v místech, kde proběhla největší bitva 19. století, zajděte si také k nedaleké mohyle Míru. Najdete ji u vesnice Prace v místech, kde probíhaly rozhodující boje. Krásná secesní kamenná kaple stojí na nejvyšším vrcholu Prateckého návrší.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 14.10.2013
  • vloženo: 27.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu