Kuřim

Kuřim leží v Bobravské vrchovině na okraji přírodního parku Baba. Založena byla zřejmě ve 12. století v obdodí kolonizace Přemyslovců. Během historie vystřídala mnoho pánů a nakonec byla prodána městu Brnu. Dominantou města je samozřejmě kostel, ten kuřimský je zasvěcen sv. Máří Magdaleně a byl založen již v roce 1226 ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Kuřim leží v Bobravské vrchovině na okraji přírodního parku Baba. Založena byla zřejmě ve 12. století v obdodí kolonizace Přemyslovců. Během historie vystřídala mnoho pánů a nakonec byla prodána městu Brnu. Dominantou města je samozřejmě kostel, ten kuřimský je zasvěcen sv. Máří Magdaleně a byl založen již v roce 1226. Jeho bývalá podoba je dnes skryta barokní přestavbou z let 1772. Další památkou je zámek, který dnes slouží jako sídlo odborné školy a učiliště. Kuřim se proslavila také věznicí pro muže, která se rozkádá na severním okraji města.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 7.10.2013
  • vloženo: 26.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu