Ivančice

Ivančice jsou jedny z nejstarších měst na Moravě. Jejich historie se začala odehrávat na přelomu 12. a 13. století za vlády markraběte Vladislava Jindřicha. Důležitou roli sehrála v dějinách města také židovská komunita. K nejcennějším památkám Ivančic patří kostel sv. Petra a Pavla z poloviny 12. století postavený v románském ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Ivančice jsou jedny z nejstarších měst na Moravě. Jejich historie se začala odehrávat na přelomu 12. a 13. století za vlády markraběte Vladislava Jindřicha. Důležitou roli sehrála v dějinách města také židovská komunita. K nejcennějším památkám Ivančic patří kostel sv. Petra a Pavla z poloviny 12. století postavený v románském stylu. Na ivančickém náměstí stojí gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie s výraznou hranolovou věží. Mezi městskými domy vyniká zejména radnice a také dům místního rodáka Alfonze Muchy. Dalším neméně slavným rodákem je Vladimír Menšík. Oba zde mají otevřenou stálou expozici. Do Ivančic si také naplánujte výlet pokud máte rádi chřest, každoročně mu zde uspořádají celé slavnosti, kde můžete ochutnat vše co se z tého pochoutky dá uvařit.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 7.10.2013
  • vloženo: 4.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu