Bučovice

Bučovice naleznete v jihomoravském kraji v okrese Vyškov. Leží v údolí říčky Litavy (230 m n.m.), na úpatí Ždánického lesa a pro milovníky turistiky a zejména pak cykloturistiky je to učiněný ráj. Za zmínku stojí trasy do Chřibů, do 30 km vzdáleného Moravského krasu překrásnou krajinou, nebo třeba na ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Bučovice naleznete v jihomoravském kraji v okrese Vyškov. Leží v údolí říčky Litavy (230 m n.m.), na úpatí Ždánického lesa a pro milovníky turistiky a zejména pak cykloturistiky je to učiněný ráj. Za zmínku stojí trasy do Chřibů, do 30 km vzdáleného Moravského krasu překrásnou krajinou, nebo třeba na hrad Buchlov. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Bučovic, nenechte si ujít přírodní rezervaci Hašky. Vydejte se i na blízký kopec Hradisko, kde se dochovaly pozůstatky hradu s příkopem a valy.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 26.8.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

První písemné zmínky o Bučovicích se datují do roku 1322, novodobé osídlení (protože v tomto regionu se žije tisíce let) se však datuje ještě o sto let dříve. Městem jsou Bučovice ale teprve od druhé poloviny 20. století. Historických památek je v okolí opravdu až, až. Počínaje židovskou čtvrtí s dochovanou synagogou, přes kostely a kaple až k zámku.


Kultura

Zdejší renesanční zámek patří k vůbec nejcennějším renesančním objektům italského typu na severně od Alp. Byl vystaven v druhé polovině 16. století. Má bohatě zdobené štuky a interiéry, nádhernou zahradu a navíc je v druhém patře umístěno zajímavé muzeum. Pokud chcete zažít trochu místního folklóru, nenechte si ujít velmi vydařené Babské hody. Jestli hledáte jiný druh kulturního vyžití, doporučuji návštěvu Farního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Ten pochází z první poloviny sedmnáctého století a je zdoben nádhernými sochami ze století osmnáctého. Z architektonického hlediska patří mezi zdejší skvosty i budova gymnázia a nové radnice.


Sport

Bučovice jsou zejména o turistice. Ať už pěší, nebo cyklistické. Tak tedy: po úporném turistickém zápolení se zdejší krajinou, jež vřele doporučujeme, si dopřejte aktivní oddech v novém plaveckém bazénu ve Školní ulici, či vyhřívaném koupališti v Hájecké ulici, zahrajte si odpočinkově tenis či fotbal na zbrusu nových kurtech a hřišti, nebo prostě jen tak relaxujte v sauně. Kdo má rád výstupy na vrcholy, nesmí si nechat ujít Výrovou. Měří sice jen 305 m, ale výhled je tu slušný a navíc je to nejlepší místo k pouštění draků v okolí Brna vůbec.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Každoročně se zde pořádají přehlídky mažoretek, krojované hody, jarní a noční výšlapy na přilehlé kopce s vyhlídkami, dobývá se zámek Bučovice švédskými vojsky, ochutnává se burčák a vůbec, Bučovice umí žít. Takto posilněni (ale ne moc) se můžete vydat obdivovat krásy zdejší naučné stezky přírodním parkem Ždánický les. Vezměte si s sebou ale dostatek tekutin. V lese hospůdku nenajdete. Pro milovníky kinematografie doporučujeme zdejší nepřehlédnutelný Biograf (kino).


Doprava

Do Bučovic se dostanete jednoduše - pojedete-li na východ od Brna, po 29 km jste tam :-)


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu