Vsetín

Město Vsetín nalezneme na Horní (neboli také Vsetínské ) Bečvě, v klíně údolí, do něhož spadají Hostýnské, Vizovické a Vsetínské vrchy. V okolí Vsetína jsou nádherné přírodní památky a útvary, které stojí za to objevovat. Tak například Bukové lesy na Malé Bystřici, Černá jedle pod Soláněm nebo Javor klen na Beskydě ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Vsetín nalezneme na Horní (neboli také Vsetínské ) Bečvě, v klíně údolí, do něhož spadají Hostýnské, Vizovické a Vsetínské vrchy. V okolí Vsetína jsou nádherné přírodní památky a útvary, které stojí za to objevovat. Tak například Bukové lesy na Malé Bystřici, Černá jedle pod Soláněm nebo Javor klen na Beskydě - obojí ve Velkých Karlovicích. Obdivovat se dají celé Javorníky, vydejte se i do Národních přírodních rezervací Pulčín-Hradisko, NPR Pulčínské skály a také NPR Razula. V tomto regionu je bezpočet přírodních památek a rezervací, vezměte si boty, kola a šup do nádherné přírody!

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 2.10.2013
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Vsetínsko bylo v pravěku osídleno jen velmi zřídka. Mohly za to hluboké neproniknutelné lesy, prudké horské bystřiny a samotné hory, v nichž nebylo zrovna dvakrát přívětivě. První dochované zmínky z tohoto regionu pochází z roku 1297. Vývoj názvu města byl poněkud složitější. Nejdříve se o něm hovořilo jako o místu u řeky Bečvy, o deset let později mluvíme o Steinzu a od roku 1396 se jedná o Wssetin, jehož název se časem, postupně s vývojem češtiny, zjednodušil na Vsetín. Původně toto město bylo baštou templářských rytířů, kteří jej v první dekádě 14. století dali do nájmu panu Vokovi.


Kultura

Skočte se podívat do místního muzea. Je moc hezké a naleznete zde spoustu zajímavostí ze zdejšího regionu. http://www.muzeumvalassko.cz/. Zdejší dům kultury Vám nabídne sice poněkud jiný druh kultury, zábavy a odreagování se, ale špatné to vůbec není http://www.dkvsetin.cz/. Program kina naleznete zde: http://www.dkvsetin.cz/mesicni-program/kino, program loutkového divadla naleznete tady: http://www.kohutek.estranky.cz/, činohru si můžete vychutnat v Lidovém domě: http://www.divadlovsetin.cz/.


Sport

Pokud jste milovníci zimních sportů, doporučuji dvě běžecké magistrály – hřebenovku Javorníků a hřebenovku Vsetínských vrchů. V zimě je to tu úchvatné. Pokud preferujete sjezdové lyže, doporučuji tento areál: http://www.kohutka.cz/lyzovani-mapa-strediska. Klub Českých Turistů v okolí vyznačil bezpočet cest např. „Po skalách a skalních útvarech“. Cyklistickými trasami je tento region doslova protkán (Hornolidečská magistrála). Za zmínku rozhodně stojí i různé naučné stezky např. Javornický hřeben či Vařákovy paseky. Ať už v létě, nebo v zimě – po sportu následuje aktivní relax v bazénu či na tobogánu. Druhý den se můžete vydat na motokáry: http://www.zet-karts.cz nebo na minigolf http://www.valassko-hornovsacko.cz/cs/sport/sportovni-zarizeni/?produkt=73.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Vsetín má svůj letní filmový maraton, jazzový festival, Vsetínské záření (kdy je město vzhůru nohama, slaví se, pije se, tančí se a je zde na 35.000 turistů). Pokud se chcete bavit poněkud konzervativněji a máte rádi noční oblohu, zaskočte k astronomům do hvězdárny: http://www.hvezdarna-vsetin.cz/. Jestli u Vás hraje prim turistika, vydejte se do místní Zvonice Soláň http://www.zvonice.eu/ s úchvatnými výhledy, odkud se můžete vydat dál po turistických trasách objevovat nejen místní přírodu, ale i lidi, zvyky, památky. A ještě jedna dost tradiční pozvánka. Pokud se chcete rázem octnout o pár set let v minulosti, nesmíte si nechat ujít místní Mezinárodní Folklórní Festival http://www.krpec.info/.


Doprava

Vlakem se do Vsetína dostanete jedním z hlavních železničních tahů, který dále pokračuje do Beskyd a na Slovensko. Kromě vlaku se můžete vydat do tohoto krásného města i autobusem, který vás „vysadí“ na rozlehlém autobusovém nádraží, které je zároveň i základnou MHD. Autem je to do Vsetína relativně nekomplikovaná záležitost. Pokud pojedete z jižní části republiky, vezměte to přes Vyškov, Kroměříž (sjezd z dálnice), Otrokovice, Zlín, Vizovice a Vsetín. Je to asi o 15 km delší cesta, než kdybyste jeli přímo, ale za to pojedete mnohem rychleji a pohodlněji. Pokud pojedete ze severní části, vezměte to do Nového Jičína (sjezd z dálnice) a přes Valašské Meziříčí přímo do Vsetína. MHD: http://www.csadvs.cz/JR-mhd/mhd.php.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu