Nový Jičín

Nový Jičín leží v severní Moravě, přibližně ve dvou třetinách cesty z Ostravy do Olomouce, je to město, které doslova charakterizuje jeho čtvercové náměstí s podloubím. Rázem se octnete v pohádce. Naprosto úchvatnou podívanou Vám připravila nejen příroda, která je v okolí doslova fantastická, ale také člověk - Žerotínský zámek v ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Nový Jičín leží v severní Moravě, přibližně ve dvou třetinách cesty z Ostravy do Olomouce, je to město, které doslova charakterizuje jeho čtvercové náměstí s podloubím. Rázem se octnete v pohádce. Naprosto úchvatnou podívanou Vám připravila nejen příroda, která je v okolí doslova fantastická, ale také člověk - Žerotínský zámek v Novém Jičíně rozhodně stojí za Vaši pozornost. Když už tu budete, zajeďte i do blízkého Štramberka, zajděte na hrad a dejte si místní originální „uši“. Mňam.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 3.9.2013
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Předchůdcem města byla osada pod hradem - Starý Jičín. Výhodná poloha na křižovatce důležitých obchodních cest se významně podílela na vývoji města. 14. století znamenalo pod správcovstvím Pánů z Kravař rozvoj pro město Nový Jičín i jeho nejbližší okolí. Bylo vybudováno městské opevnění a postaven Žerotínský zámek. V roce 1850 se do města přestěhovaly nejvýznamnější správní instituce, Nový Jičín se tak stal střediskem okresu. Nový Jičín roku 1967 prohlášen městskou památkovou rezervací.


Kultura

Ve městě jsou tři kina. Biograf ARTeFAKT ve Slovanské ulici, kino Květen na Havlíčkově ulici (aktuální program naleznete na http://www.kino.novy-jicin.cz a během léta funguje ve Smetanových sadech letní kino. Beskydské divadlo Nový Jičín zajišťuje multižánrová zájezdová představení. Hraje se skoro denně, včetně představení pro děti a školy. Aktuální program na http://divadlo.novy-jicin.cz. Městské kulturní středisko na Masarykově náměstí zajišťuje provoz Klubu Galerka, Výstavní síně, Kavárny Stará pošta, Čajovny Archa a Přírodního lesního divadla. Detailnější informace o jejich činnosti naleznete na http://www.mksnj.cz.


Sport

V ulici Novosady je pro návštěvníky otevřen krytý bazén, sauna, solárium a několik programů kondičního cvičení. Otevírací dobu a ceník naleznete na http://www.basketnj.cz/bazen.asp?Pol=BAZ&Par=. Tělovýchovná jednota Nový Jičín provozuje několik sportovních zařízení včetně kuželny, zimního stadionu, dvou sportovních hal, tenisového areálu a 3 fotbalová hřiště. Ceník a kontakty jsou k dispozici zde:http://www.tjnj.cz. Sportcentrum Tatrovanka v ulici B. Martinů nabízí možnost zahrát si bowling, squash, tenis nebo badminton. V hale je také posilovna. Informace hledejte na http://www.tatrovanka.cz. V Základní škole Dlouhá má sídlo zdejší klub ABADÁ CAPOEIRA, který pořádá i kurzy tohoto brazilského sportu pro širší veřejnost. Jejich nabídku naleznete na http://www.nj.abada-cr.cz. Městský golfový klub se nachází v ulici Vrchlického. Otevírací dobu a ceník tady: http://www.golfnj.cz.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Město organizuje každoročně první sobotu v září Slavnosti Nového Jičína, jejichž součástí je například slavnostní historický průvod vojáků a představitelů původních obyvatel Nového Jičína. Celé náměstí se přenese do středověku a návštěvníci uvidí, jak se v dřívějších dobách žilo a bojovalo. Celodenní program je zakončen hudebním vystoupením a ohňostrojem. Nový Jičín má jako jedno z mála měst v regionu zařízení, které zajišťuje aktivity pro rodiče s dětmi. Baby club Kenny pořádá pravidelné plavání kojenců, batolat a předškoláků a několik dalších rodinných programů. Informace o aktuální nabídce na stránkách www.kenny.cz. Za paintballem se vydejte sem: http://elpaso.wz.cz/home.html, s dětmi zavítejte do: http://www.portalnovyjicin.cz/solna-jeskyne-siesta/.


Doprava

MHD má 6 linek. Železniční doprava je odbavována na nádraží Nový Jičín-město. Pro představu - cesta vlakem z Nového Jičína do Ostravy-Svinova trvá i s přestupem cca 45 minut. Město leží na silnici E 462, která vede z Olomouce a dá se na ní napojit z dálnice D1. www.mapy.cz., www.idos.cz.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu