Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm je malé městečko, které profituje především ze své polohy uprostřed Moravskoslezských Beskyd. Město tvořené náměstím s novorenesanční radnicí a podloubím spolu s okolní přírodou nabízí spoustu možností pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo paragliding, v zimě pak sjezdové lyžování, skoky na lyžích nebo běžecké trasy. Ideální místo pro ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Frenštát pod Radhoštěm je malé městečko, které profituje především ze své polohy uprostřed Moravskoslezských Beskyd. Město tvořené náměstím s novorenesanční radnicí a podloubím spolu s okolní přírodou nabízí spoustu možností pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo paragliding, v zimě pak sjezdové lyžování, skoky na lyžích nebo běžecké trasy. Ideální místo pro Vaši aktivní dovolenou v krásném městečku uprostřed hor.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Město se nachází uprostřed Beskyd mezi soutokem řek Lubiny a Lomné. Osídlování území začalo během kolonizace ve 13. a 14. Století. Vznik a rozvoj města byl pod značným vlivem olomouckého biskupství, tehdy nejvýznamnější instituce v oblasti. Tkalcovství, které se zde uchytilo v 16. století, živilo převážnou část obyvatel až do nedávné minulosti. V 19. Století zde byla ustavena Pohorská jednota Radhošť. Podle oficiálních zdrojů tento spolek položil základy organizované české turistiky.


Kultura

Městské muzeum ve stálých expozicích seznamuje návštěvníky s historií a tradicemi regionu a vývojem místní společnosti. Otevírací dobu a ceník vstupného naleznete na oficiálním webu muzea zde http://www.muzeumfrenstat.cz. Pro aktuální nebo plánované kulturní akce se podívejte na stránky Městského informačního centra zde http://www.frenstat.info/. Z památek určitě navštivte: náměstí Míru, radniční věž, historické stavby při výstupu na Pustevny a samozřejmě sochu Radegasta na Radhošti - od pradávna to bylo sídlo pohanského boha slunce, války a vítězství.


Sport

Ve městě a okolí je mnoho sportovních a turistických příležitostí. Oblíbené lyžařské středisko SK Skialpin Pustevny se nachází v Trojanovicích pár kilometrů od Frenštátu. Do střediska pravidelně dojíždí skibus na trase Nový Jičín - Kopřivnice - Frenštát pod Radhoštěm - Trojanovice, Ráztoka. Pro pěší turisty je v okolí několik značených tras s rozdílnou náročností. Nejméně náročná je trasa vedoucí z Veřovic přes Velký Javorník do Frenštátu. Náročnější stezky pak vedou ve směrech Ostravice – Smrk – Lysá hora – Ostravice nebo Pindula – Radhošť – Pustevny – Kněhyně – Kunčice pod Ondřejníkem. Zajímavým výletem pro rodiny s dětmi může být cesta na Radhošť, posvátnou horu, o které jsem již psal - kde podle legend sídlil pohanský bůh slunce, války a vítězství Radegast.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Akvapark s víceúčelovým bazénem, plavecký bazén, dětský bazén, skluzavka, tobogán, plážový volejbal, stolní tenis, občerstvení. To je zdejší letní centrum sportů v Dolní ulici. www.frenstat.info/aquapark. Koně. Další nádherná aktivita, jež snad ani není sportem, ale učiněnou zábavou. Navštivte proto Jízdárnu TJ Slovan Frenštát p.R. – kromě jízdy na koních si můžete vychutnat i projížďku v kočáru. www.tjslovan.cz. Do kina se večer můžete vydat do Tyršovy ulice.


Doprava

Město leží na silnici I. třídy č. 58 (Ostrava - Příbor - Frenštát p. R. - Rožnov p. R.), a silnici II. třídy č. 483 (Frýdlant - Frenštát p. R. - Nový Jičín). Vlaková doprava je zajištěna pravidelnou linkou z Ostravy- hlavní nádraží. Cesta trvá 70 minut. www.idos.cz.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu